Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych na zasadach na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku (więcej informacji).  

zamknij

Promocje

Tagi

Szukaj

Ostatnie posty

Wszystkie posty
SERWIS

Serwis rowerowy to serce TRIRENT. To miejsce, w którym spotykają się wszystkie drogi wiodące przez nasz sklep. To nie przypadek, że serwis ulokowany jest na samym środku, w widocznym dla wszystkich miejscu. W końcu nie mamy nic do ukrycia.

Zajmujemy się serwisem rowerów szosowych/czasowych/MTB/miejskich - zostawiając rower u nas możesz być pewny...

Serwis rowerowy to serce TRIRENT. To miejsce, w którym spotykają się wszystkie drogi wiodące przez nasz sklep. To nie przypadek, że serwis ulokowany jest na samym środku, w widocznym dla wszystkich miejscu. W końcu nie mamy nic do ukrycia.

Zajmujemy się serwisem rowerów szosowych/czasowych/MTB/miejskich - zostawiając rower u nas możesz być pewny profesjonalnej obsługi. Nie boimy się wyzwań, dlatego doskonale radzimy sobie z najtrudniejszymi przypadkami. Dla Ciebie wizyta w serwisie to doskonała okazja żeby omówić najbliższe starty albo inne cele treningowe. Z chęcią podzielimy się z Tobą zebranym przez nas doświadczeniem.

Więcej

SERWIS  Jest 7 produktów.

Podkategorie

 • SERWIS STANDARD
 • SERWIS PREMIUM
 • SERWIS PRO
 • BIKEFITTING  UMÓW SIĘ NA SESJĘ BIKEFITTING

  bikefitting@trirent.pl

  TRIRENT FORT MOKOTÓW
  UL. RACŁAWICKA 99A
  02-634 WARSZAWA  Bikefitting z fizjoterapeutą w Trirent Fort Mokotów

  Bikefitting to proces ustawienie roweru do sylwetki i możliwości kolarza, który będzie na nim jeździł.

  Warto pamiętać, że każdy rower ustawia się konkretnie do jednej osoby. Ten proces można nazwać optymalizacją– tj. stworzenie najkorzystniejszych warunków dla jadącego w trakcie jazdy na rowerze. Warunki, cele lub parametry określa się osobno, bez z góry ustalonych założeń. Personalizacja – czyli kolejne słowo przybliżające i tłumaczące usługę bikefittingu– świadczy o tym, że najważniejszy jest kolarz, jego potrzeby, warunki w jakich będzie jeździł, cele jakie sobie stawia oraz moment w jakim się znajduje w kontekście sprawności motorycznej i wydolnościowej. ​Czasami proces bikefittingu obejmuje doradztwo albo pomiary przed zakupem roweru - łatwiej wtedy wybrać idealny rower pod względem rozmiaru i geometrii. 


  BikeFitting to personalizacja. Ustawienie roweru dla Ciebie. To optymalizacja warunków - dla Twoich wymagań. To proces – który trwa.
  Ustawianie roweru ma kilka elementów, które są konieczne, żeby spełnić powyższe warunki.

  1. Wywiad– bikefittingto sztuka, tak możemy powiedzieć po kilku latach ustawiania rowerów. Jest to sztuka słuchania. Sztuka zrozumienia potrzeb i wymagań. Istotą jest empatia – wczucie się w osobę fitowanąWywiad w trakcie bikefittingujest najważniejszy.Tak uważamy! Bo nie da się ustawić wszystkich wg. książkowych parametrów, bez wysłuchania, dlaczego ktoś się zdecydował na ustawianie oraz bez zrozumienia, jakie ktoś ma cele w swojej jeździe. Książki mówią nam o warunkach doskonałych, najlepiej dla zawodowca. Szczerze? Rzadko ustawia się zawodowców, bo oni mają od tego ludzi, albo sami są w stanie to zrobić. My ustawiamy amatorów, kolarzy, a każdy z nich ma inne warunki treningowe, materialne, wydolnościowe. W trakcie wywiadu zależy nam, żeby ustawiana osoba powiedziała nam: co i kiedy ją boli w trakcie jazdy, jakie są cele związane z kolarstwem, czy w obrębie narządu ruchu były przebyte kontuzje mogące wpłynąć na jazdę na rowerze.

  2. Analiza– po wywiadzie warto sprawdzić obecne ustawienia lub przyjrzeć się technice jazdy na rowerze. Ta część odbywa się już na rowerze, wpiętym w trenażer. W trakcie próby dynamicznej, analizie podlegają obecne ustawienia, tendencje jakimi, kierowaliście się w trakcie ustawień roweru, sprawdzamy w jaki sposób odbywa się ruch pedałowania, chwyt kierownicy oraz ustawienie miednicy na siodle. Sprawdzamy dokładnie asymetrie oraz czynniki osobnicze wpływające na jazdę na rowerze. To jest nasz punkt wyjścia. Wiedząc czego potrzebujesz z wywiadu oraz wiedząc co w obecnych ustawieniach wymaga poprawki – droga jest określona. Jest nadzieja, że po bikefittingubędzie lepiej!

  3. Pomiary i ustawianie– to proces, który prowadzi do zmierzenia ciała, roweru i ustawień poszczególnych stawów względem siebie, w trakcie jazdy. Po kolei sprawdzamy wszystkie parametry i wg. określonej kolejności zmieniamy je. Po każdej zmianie sprawdzamy, czy jest lepiej czy gorzej, czy ta zmiana wpłynęła korzystnie na jazdę lub uzyskiwaną moc. Oto podstawowe parametry, które dostosowujemy w trakcie bikefittingu:

  a. Wysokość siodła
  b. Odsunięcie siodła od osi suportu (offset)
  c. Kąt siodła
  d. Typ siodła
  e. Wysokość kierownicy względem siodełka
  f. Szerokość kierownicy
  g. Odległość kierownicy od siodła
  h. Wszystkie parametry dotyczące ustawienia kierownicy czasowej
  i. Wszystkie parametry dotyczące ustawień manetek w kierownicy MTB  4. Raport i spotkanie poprawkowe.Ostatni element bikefittingu, świadczący o jego ciągłości - o procesie. Każda sesja jest zapisywana, a dane z ustawień, są możliwe do odtworzenia przez długi czas. Rower po fittingujest dokładnie mierzony, jego parametry można potem odtwarzać lub ustawiać inne rowery wg. zapisanego wzorca. Jest to szczególnie przydatne, jeżeli planujemy kupić kolejny rower i ustawić go wg. parametrów z poprzedniej sesji fittingowej. Zapisany raport służy również w odtwarzaniu przypadkowo zgubionych ustawień roweru, zawsze można się zgłosić po takie poprawki. Kiedy już wszystko jest zmierzone, a dane zapisane, wtedy nadszedł czas na  Twoje testy. Jeździsz na nowo ustawionym rowerze kilka razy - oceniasz, czy bikefittingwpłynął na Twoją sylwetkę. Adaptujesz się do nowych ustawień. Po kilku jazdach, wiesz czy warto skorygować jakiś parametr czy nastąpi to dopiero wtedy, kiedy zrobisz progres w swojej formie i osiągach.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów