BIKEFITTING Warszawa Trirent Gravel MTB Szosa
BIKEFITTING
649,00 zł Brutto
Ilość

    Dostępne:  Dostępny

Aby umówić się na sesję bikefittingu skorzystaj z naszego systemu rezerwacji. 

KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY

WYBRAĆ TERMIN FITTINGUEAN:

KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY WYBRAĆ TERMIN FITTINGU

Jak wygląda sesja bikefittingu?


Każda sesja bikefittingu składa się z kilku elementów:


Wywiad — każde spotkanie rozpoczynamy od rozmowy, podczas której wspólnie ustalamy Twoje cele i priorytety. Wywiad obejmuje analizę dotychczasowych wyników, rozmowę na temat kontuzji z przeszłości oraz aktualnych dolegliwości. W tym kroku ważna jest szczerość — bikefitter, podobnie jak lekarz, będzie mógł pomóc Ci dopiero, jeśli pozna wszystkie Twoje problemy.

Badanie — w tym kroku fitter sprawdza, jakie są możliwości i ograniczenia Twojego ciała. Analizuje zakresy ruchu Twoich stawów, sprawdza rozciągnięcie mięśni i ocenia strukturę stawów. Nie staraj się stać na baczność, czy na siłę pokazywać, jak bardzo jesteś rozciągnięty. Wprawne oko naszego fittera od razu wyłapie wszystkie nieprawidłowości.

Nie przejmuj się, jeśli w tym momencie okaże się, że masz lekko skrzywiony kręgosłup lub nierówną długość nóg — nie ma na świecie osoby idealnie symetrycznej, a Ty zrobiłeś właśnie pierwszy krok w kierunku lepszego zdrowia i samopoczucia.


Analiza aktualnej pozycji na rowerze — przed przystąpieniem do ustawiania nowej pozycji bikefitter sprawdzi i zapisze aktualne ustawienia Twojego roweru, następnie poprosi Cię, żebyś przejechał się chwilę w Twojej starej pozycji. Dzięki temu uda się ustalić punkt wyjściowy do pracy nad nowym ustawieniem roweru.

Ustawienie nowej pozycji — ustawienie nowej pozycji na rowerze składa się z kilkunastu kroków obejmujących między innymi — ustawienie pozycji bloków w butach, dobranie wkładek do butów, dobranie siodełka odpowiedniego do szerokości guzów kulszowych oraz stylu jazdy, ustawienie siodełka (góra-dół, przód-tył), dobranie długości oraz kąta mostka, ustawienie wysokości i rotacji kierownicy, ustawienie pozycji klamkomanetek, dobranie odpowiedniej długości korby.

W przypadku fittingu roweru TT dużą uwagę poświęca się ustawieniu przystawki czasowej. Po ustawieniu nowej pozycji Twój rower zostanie ponownie zmierzony a wszystkie parametry dokładnie zapisane.

Zalecenia — po ustawieniu nowej pozycji otrzymasz od naszego fittera kartkę z zaleceniami obejmującymi ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. To bardzo ważne, aby poza ustawieniem nowej pozycji pamiętać o wzmocnieniu i rozciągnięciu odpowiednich grup mięśniowych. Nawet najlepsza pozycja nie pomoże, jeśli Twoje mięśnie nie pracują prawidłowo.

Wizyta kontrolna — po przejechaniu około 300 kilometrów w nowej pozycji należy umówić się na wizytę kontrolną, w celu sprawdzenia jak ciało reaguje na ustawienie roweru. Wizyta kontrolna w naszym studio jest darmowa.

Bikefitting wykonywany jest przez Wojtka Wołoszczuka, trenera kolarstwa oraz fittera z wieloletnim doświadczeniem lub Marię Kostacińską, fizjoterapeutkę, certyfikowaną bikefitterkę metody RETUL oraz byłą instruktorkę metody fittingu RETUL. 

Aby umówić się na fitting skorzystaj z naszego systemu rezerwacji znajdującego się tutaj. Za usługę zapłacisz na miejscu (gotówka lub karta). 

FITT0001
985 Przedmioty

Arkusz danych

Szacowany czas
2 godziny
Nowość

Powiązane produkty

(3 inne produkty w tej kategorii)