Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych na zasadach na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku (więcej informacji).  

zamknij

Najczęściej kupowane

Producenci

Promocje

Tagi

Szukaj

Ostatnie posty

Wszystkie posty

APIDURA - Którą torbę wybrać?

APIDURA - Którą torbę wybrać?

Brytyjska marka Apidura rewelacyjnie wpisuje się w trend, który zawładnął rynkiem rowerowym na przestrzeni ostatnich lat.

Torby rowerowe Apidury są obiektem zainteresowania zarówno długodystansowych kolarzy szosowych/MTB, jak i dopiero rozpoczynających swoją rowerową przygodę adeptów mody gravelowej i bikepackingowej, zainteresowani są również wszyscy ,,po środku'' tak więc można wnioskować, że Brytyjczycy ze swoim produktem trafili idealnie w punkt/czas. Apidura daje nam możliwość spakowania się w niezwykle lekkie i solidne torby - te dwie cechy są kluczem do opinii, sukcesu i popularności marki w środowisku na całym świecie. To nie wszystko - Apidura jako globalny brand nie tylko produkuje torby, ale też wspiera lokalnych organizatorów inicjatywy imprez/eventów rowerowych na całym świecie tworząc sprzyjające warunki do rozrostu rowerowej społeczności.

apidura torby rowerowe

KTÓRĄ TORBĘ WYBRAĆ?

Aktualnie Apidura proponuje kolarzom trzy serie produktów: Backcountry, Expedition i Racing. W każdej z serii znajdziemy torby ramowesakwy za siodłotorby na kierownicę i torby na ramę. Same serie różnią się między sobą użytymi materiałami i technologią ich obróbki. Serie Apidura Expedition i Apidura Racing Series dają nam rozwiązania w większości bezszwowe i w 100% nieprzemakalne. Natomiast seria Apidura Backcountry jest serią bardziej budżetową gdzie do łączenia użyto tradycyjnych połączeń szwowych. W związku z tym producent zaleca aby elektronikę oraz inne cenne rzeczy pakować dodatkowo w drybag'i.

Apidura Racing Series

apidura racing torby rowerowe

Apidura Racing Series to seria do zadań specjalnych, wykonana z najlżejszych materiałów oferuje rozwiązania dla prawdziwych ścigaczy. W odróżnieniu od pozostałych serii mamy tu rozwiązania małe i pakowane. - największa torba za siodło Apidura Racing Saddle Pack 7l ma 7 litrów pojemności i zmieszczą się do niej tylko najpotrzebniejsze ubrania/rzeczy - dodatkowo znajdziemy montaż na tylne światełko. Na kierownicę znajdziemy rewelacyjne rozwiązanie czyli Apidura Racing Handlebar 5l które oferuje dwa niezależne sposoby montażu: poza standardowym montażem na kierownicę mamy możliwość zamontowania torby na przystawce czasowej. - to rozwiązanie do gustu przypadnie szczególnie kolarzom długodystansowym, którzy podczas długi zawodów korzystają z pozycji czasowej. Warto dodać, że Handlebar daje kolarzom dwie komory na bidony dzięki czemu nie musimy sięgać po bidon do koszyków w ramie, a tym samym wybicia się z rytmu jazdy. Torby ramowe: 1l; 4l; 2,4l z serii Racing podobnie do innych serii dają nam możliwość spakowania najpotrzebniejszych rzeczy podczas jazdy: telefon, jedzenie, zestaw naprawczy itd. Dzięki sztywnym insertom ..leżą'' bardzo dobrze przy ramie, a korzystanie z nich jest intuicyjne. Dodatkowo oba rozwiązania mają możliwość wypuszczenia kabla zasilającego przez mini otwór nie narażając torby na utratę właściwości wodoszczelnych co zapewnia doładowanie sprzętu nawet w słabych warunkach pogodowych.

apidura sakwy rowerowe racing apidura sakwy rowerowe apidura sakwy rowerowe

Apidura Expedition Series

apidura sakwy rowerowe expedition 

Apidura Expedition Series to seria toreb i sakw o szerokim zastosowaniu, torby z tej serii nadają się doskonale zarówno do wyścigów jak i standardowych wypraw bikepackingowych. Wykonane bezszwowo zapewniają wodoszczelność i rewelacyjną jakość. Seria Expedition daje możliwość spakowania się naprawdę ,,solidnie''. Jeżeli zależy nam na spakowaniu się na kilka/kilkanaście dni to w ofercie znajdziemy torbę na kierownicę 14l do której dzięki specjalnemu mocowaniu możemy dołączyć 4,5 litrowy Accessory Pocket  co daje już 18,5l z przodu. Z tyłu mamy mamy 9l, 14l i 17l Expedition Saddle Pack , która tak samo jak w serii Racing daje możliwość zamocowania oświetlenia, ale dodatkowo ma też troki, którymi możemy złapać dodatkowo np. przeciwdeszczową kurtkę. W wypadku Frame Packów mamy kilka rozwiązań: 3l; 4,5l i 5,3l oraz Full Frame Pack'i, dzięki którym możemy zyskać nawet dodatkowe 15l. Warto pamiętać! W wypadku toreb Frame Pack ciężko na oko dopasować odpowiedni rozmiar. ,,Który idealnie wejdzie w trójkąt ramy?'' Dlatego każdą torbę warto przymierzyć do roweru przed zakupem.

apidura sakwy rowerowe racing apidura sakwy rowerowe racing apidura sakwy rowerowe racing

apidura sakwy rowerowe racing apidura sakwy rowerowe racing apidura sakwy rowerowe racing

Apidura Backcountry Series

apidura torba rowerowa

Pierwsza seria i najbardziej popularna z uwagi na korelację ceny do jakości - cała seria Apidura Backcountry to bardzo solidne rozwiązania, dzięki którym spakujesz się nawet na najdłuższe wielodniowe trasy. Zaczynając od przodu czyli od torby na kierownicę gdzie mamy 20l torbę Apidura Backcountry Handlebar Pack 20l przez rozwiązania Frame Pack'owe: 3l; 4,5l; 5,3l - które są konstrukcyjnie dokładnie takimi samymi torbami jak rozwiązania w serii Expedition - jedyną różnicą jest tu użycie materiałów z gorszą wodoszczelnością. Torby za siodło Apidura Backcountry Saddle Pack w pojemnościach. 11l, 14 i 17l - dają możliwość dopasowania optymalnej pojemności do różnego rodzaju wypraw - podobnie jak w torbach Expedition znajdziemy też troki i elementy odblaskowe. Seria Backcountry oferuje też jako jedyna Food Pouch o pojemności 0,8l oraz 1,2l, do których zmieścimy w miarę potrzeby dodatkowe bidony lub prowiant.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

+48 533 311 532 lub lukasz@trirent.pl

TRIRENT FORT MOKOTÓW
UL. RACŁAWICKA 99A
02-634 WARSZAWA

 

Podobne wpisy